Prvý (alebo Zhrnutie môjho roku 2022)

“Mal by si písať.”, povedal mi kamarát Tomáš pri nedávnom posedení v pizzérii.

A mal pravdu. Mal by som.

Otázka však znie: “A bude to niekto čítať?”

Či, “A ak áno, bude sa to ľuďom páčiť?”

Nuž, to sa dá zistiť len tak, že niečo napíšem, respektíve, budem písať.

Práve vylihujem v posteli v mierne melancholickej nálade a tak akosi smútim za práve skončenými Vianocami.

Aj ja, aj Robo sme boli chorí (Robo mal dokonca štyridsiatku horúčku chvíľu) a tak ani Anneke nemohla prísť na večeru.

Onen smútok je tiež spôsobený zistením, že som po bohapustom obžerstve pribral a váha mi ukázala 105kg (pričom keď som na jeseň začal behať mal som okolo 97kg) a tak som si do zdravie monitorujúcej apky zadal cieľovú váhu (85kg) a skoro sa rozplakal keď mi odhadla, že ju dosiahnem za 279 dní. 

Do plaču mi nebolo ani tak z počtu tých dní, ako zo strachu, že to nedám. Nemám totiž zrovna presvedčivý záznam keď príde na dosahovanie dlhodobých cieľov, deň po dni, a celé toto píšem vedomý si svojej lenivosti, či akejsi ľahostajnosti, avšak aspoň s trochou nádeje, že s pomocou kamošov a komunity a správnych návykov, by som to snáď aj mohol dať.

A tým vôbec nemyslím len to schudnutie. Hoci to je taký jednoduchý príklad aspektu môjho života, ktorý chcem zlepšiť. Hlavne preto, že predpokladám že takto dosiahnem dobrú fyzickú kondíciu a tým si vytvorím dobrú pozíciu pre riešenie iných nedostatkov.

Čítal som však, že pred tým, než si dáme nové predsavzatia do nového roka, je dobré zrekapitulovať ten aktuálny a tak sa do toho pustím.

* Ozaj, aby som nezabudol. Toto si inak píšem len tak sám pre seba. V prípade, že sa k tomu ktokoľvek chce nejako vyjadriť, rád si vypočujem váš názor, komentár. To len tak na margo. 

6. Januára 2022 bol môj prvý deň bez alkoholu a odvtedy (s výnimkou nealko piva, o ktorom som sa eventuálne dozvedel že obsahuje cca 0.05% alkoholu a prestal aj s tým) nepijem a ani neplánujem.

Po dlhých rokoch som sa odhodlal nejako osláviť svoje narodeniny (ktoré mám vo Februári) a keďže vtedy ešte stále strašil kovid, šli sme len sem do hotela. Bol to len taký nápad ísť niekde, byť mimo domu, ale nie ďaleko. Anneke sa to celé veľmi páčilo a dokonca sa ma už pýtala, či v 2023 pôjdeme znova. To mi len potvrdilo, že deťom vlastne netreba veľké veci, a aj ja som si to celkom užil.

Neskôr som po odmlke dokončil virtuálnu púť do Compostely a konečne sa vrátil k chôdzi.

Potom prišlo krátke vzplanutie citov k Viorice. Hoci onen, nazvime to že vzťah, netrval dlho, inšpiroval ma k návšteve doma na Slovensku a k prvému tetovaniu.

V lete som okrem iného začal aj behať. Čím som prekvapil nielen seba, ale aj pár iných ľudí a napriek ťažkým začiatkom, musím povedať, že sa mi to behanie celkom zapáčilo. (Čomu nasvedčuje aj moja kolekcia tenisiek 🙂 )

Stal som sa aj hubárom, lebo som raz v lese našiel hríby. A ja hríby velice ľúbim.

Bol som dokonca aj na koncerte, a to nie hocijakom, ale na mojom novom objave, The Interrupters. Z koncertu, kde bola so mnou aj Cathy s roboty, síce nemám fotky, ale dám si sem link na môj obľúbený song – Title Holder:

Veľmi sa mi páčilo, že som dosť času strávil aj s Anneke.

Doma som sa zúčastnil aj oberačiek o Milanka, a bolo velice fajin.

Ako už býva zvykom, v Októbri som úspešne ukončil ďalší InkTober. Myslím, že zatiaľ môj najlepší.

V Decembri som dokonca išiel behať aj von, keďže Rachel mala posledný beh, a hoci som po tom ochorel, bolo fajn. Hoci najlepšie na tom celom boli raňajky 🙂

Cieľ prejsť 3000 kilometrov sa mi síce nepodarilo splniť, ale ani niečo cez 2013 nie je zlé, obzvlášť keď ešte vezmem do úvahy beh, ktorý nebol súčasťou tohoto cieľa (s behaním som dal cez 2300 kilometrov). Ešte stále kráčam “do Mordoru”, samozrejme som ku koncu roka ochorel aby tá nálada zodpovedala tej strastiplnej púti, ale už sa mi polepšilo (nechcem to zakríknuť) tak snáď to už bude lepšie.

A na záver si dáme takú fotku v peknej košeli, keď už je ten posledný deň v 2022 a dúfajme, že si ju v 2023 oblečiem aj na nejaké rande alebo tak. 2022 nebol zlý, ale bodaj by ten ďaľší rok bol ešte o trochu lepší. Pre nás všetkých.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: